BATIK NASIR TEDAVİSİ

Batık tedavisi: tırnak batmasi acı verici, yürümeyi zorlaştıran hatta ileri durumlarda engelleyen, görüntü olarak hoş olmayan ve genellikle uzun süre devam eden bir Tırnak hastalığıdır. Tırnak ve ayak derisi arasındaki derinin kızarmasına ve iltihaplanmasına yol açar. Fakat gelişen tedavi yöntemleri sayesinde bu sorunU kalıcı ve ağrısız bir şekilde tedavi edebilmekteyiz. Nasır tedavisi:Nasır, uzmanımız tarafından el ve ayak sağlığı merkezimizde steril bir ortamda tedavi edilmektedir.Böylece nasırın tedavi sonrası tekrarlanması önlenmiş olur.

 
MANTAR TEDAVİSİ

Tırnak mantarı; Tırnakta kalinlaşmaya, tırnağın yüzeyinde değişikliklere, renginde ve şeklinde bozulmalara ve zaman zaman kötü kokuya neden olmaktadır. Tırnağın etrafı ve altı ölü deri parçacıkları ile doludur. Mantar, tırnağı kalınlaştırdığı için yarattığı basınç bazen ızdırap verici olup tırnağın batmasına ve tırnak yatağı iltihaplarına neden olabilir. Özellikle diyabetli hastalarda dolaşım bozukluğuna bağlı olarak mantar rahatsizlığına karşı dikkatli olunarak ayak bakımları uzmanımız tarafından özenle yapılmaktadır.Kullanılan özel ilaçlar ve steril malzemelerle tedavi edilip tekrarlamasını önlemekteyiz.

 
TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARI TEDAVİSİ

Deformasyona uğramış,darbe sonucu yada farklı nedenlerden dolayı şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilmekte ve deformanyonlar düzeltilmektedir.

 
SLASH (TIRNAK FOTOĞRAF BASKISI)

Tırnakların üzerine istenilen desen yada fotoğrafı basabilen dijital tırnak süsleme makinamız bilgisayarınıza bağlanıyor normal yazıcı gibi bilgisayarınızdaki tüm resimleri içindeki kamera sayesinde tam olarak aktarabiliyor aynı zamanda dış kısmında bulunan kamera sayesinde anında fotoğrafınızı çekip tırnağınıza basabiliyor.

 
EPİLASYON

İstenmeten tüylerden kalıcı olarak kurtulma yoludur.İğneli ve lazer epilasyon olmak üzere iki şekilde uygulanır.

İğneli epilasyon :Kıl folikülünü ince bir iletken iğne yardımı iletahrip ederek tüylerden kalıcı olarakkurtulma yöntemidir.Ancak hem eski hemde acılı ve uzun sürenbir işlem olduğundan daha çok lazer epilasyon sonrasıyada melanin pigmentini yitirmişbeyaz tüylerde kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon:Melanin pigmenti hedef alınarak tüyü iletken olarak kullanıp acısız bir şekilde tüylerdenkalıcı olarak kurtulma yöntemidir.%80 ila 85 oranında kişiyi rahatsız etmeden tüyleri yüksek oranda azaltantek uygulamadır.Kullandığımız son teknoloji IPL SENSE DEEP PLUS lazer epilasyon -16 derecelik başlığı sayesinde istenmeyen tüylerinizden acısız bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 
CİLT BAKIMI

Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir.Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır.Günümüzkoşullarında ne yazıkki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyeceğimiz gerçektir.Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını ancak destek ürünlerini dışarıdan merkezlerde bulunan özel cihazlarve profösyonel ürünler yardımıyla sağlayabiliriz.

 
ANTI-AGING UYGULAMALARI

Anti-aging bakımları genel cilt görünümünün iyileştirilmesinde etkilidir Cildin sıkılaşmasına,beslenmesine,kırışıklıklıkların yok edilmesine,hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.Ayrıca göz altı morlukları ve torbalarının giderilmesinde de etkilidir.Yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veren tüm sarkmış dokuların toparlanmasına yardımcı olur.

 
KÖK HÜCRE BAKIMI

Bitkisel kök hücreler:epidermal kök hücrelerin üretimini arttırır ve UV ışınları gibi çevresel strese karşı korur.

* Cildi sıkılaştırıcı etkisi

* Güçlü anti serbest radikal aktivitesi

* Derin kırışıklıklar ve ifade çizgileri için hızlı ve spesifik anti-aging etkisi

* Kollajen,sıkılık ve elastikiyet artışı sentezi

 
LEKE VE İZ TEDAVİSİ

Sonradan oluşan cilt lekelerini veizlerini profösyonel ürün ve uygulamalarımızla yok ediyoruz.İçerisinde bulunan doğal meyve ve süt asitleri AHAlar sayesinde leke ve iz bulunan bölgedeki hücreleri canlandırarak ve o bölgeyi soyarak pigmentasyon bozukluğu olan bölgeyi onarır aynı zamanda cildimizin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

 
RADYO FREKANS

Radyo frekans günümüzde çok popüler olan bir sistemdir.Isı ve ses dalgaları yardımı ile cilt altındaki fibroplast hücrelerini doğal bir şekilde uyararak elastin ve kollajen liflerinin sentezini arttırır Böylece cilt sarkmalardan kurtularak daha diri ve tok bir görüntüye sahip olurken aynı zamandada ince çizgilerden ve mimik kırışıklıklarından kurtulur.Kan dolaşımını hızlandırdığı için gözeneklerde sıkılaşma olduğu gibiaynı zamanda cilt daha canlı bir görünüme sahip olur.

 
KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır.Kesinlikle yan etkisi yoktur.Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin heman altına zerk edilme işlemidir.İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir.Pigmentasyon etkisi yaklaşık 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.Uygulama doğal görünümü elde etmek için tarama yöntemiyle yapılır.Kullanılan bitkisel kök boyaları sayesinde yapay görüntü oluşmaz.

 
PROFESYONEL PORSELEN MAKYAJ

Antialerjik özelliklere sahip Profesyonel makyaj malzemeleri ile yapılan makyaj da her zaman daha sorunsuz sonuçlar alırsınız. Makyaj yapan kişinin tarzına ve kullanım amacına göre değişir. Yani makyaj aslında kişinin tarzını yansıtır dış dünyaya.. Makyajda kullanılacak olan tonlar ışığın yansımasına göre değişeceğinden çok dikkatle seçilmelidir. Ayrıca kişinin yüz, göz ve cilt yapısı da işin içine girer ki buna da profesyonel porselen makyaj denir. Profesyonel porselen makyaj Yüzde doğal durmakla birlikte mat bir görüntü verir. Yüzünde herhangi bir kaza izi ya da çok büyük doğum lekeleri, yanık izleri bulunan kişilerede yapılır.

 
PROTEZ TIRNAK

Protez Tırnak takma tırnaktan farklı olarak tırnak ucuna özel bir malzeme kullanılarak yapılan ek uzantılardır. Tırnak ucuna yapıştırılan bu tırnaklar iki farklı yolla uygulanır. Bu uygulamalardan biri akrilik sistem diğeri ise jel sistemdir. Jel protez tırnak sistemin ana fikri ise tırnak ucuna takılan protez sonrasında tırnağınıza bir kaç kat jel malzeme ile doldurularak tırnağın şekillendirilmesidir. Protez Tırnak işlemini tercih eden kişiler; tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnaklarında renk ve şekil bozukluğu olan, ya da bunların dışında tırnağını uzatmak isteyen ancak kırılmalar yüzünden başaramayan en son olarak sadece estetik olduğunu düşünerek manikür için harcadığı zamanı kurtarmak isteyen kişilerdir. işlemi yaklaşık olarak 2-2,5 saat sürmektedir ve yaklaşık 1 ay sorunsuz kullanımı mümkündür.

 
MANİKÜR-PEDİKÜR

Manikür ve pedikür el ,ayak ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, masaj, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

Manikür ve pedikür lisanslı profesyonel tırnak uzmanımız tarafından salonumuzda yapılan tırnak ve tırnak derisine uygulanan bir kozmetik güzellik tedavisidir. Manikür ve pedikür tırnaklar için sadece bir tedavi değil, aynı zamanda eller ve ayaklar için estetik güzelliği etkileyen kozmetik tedavidir.

 
KİRPİK EKLEME (İPEK KİRPİK)

Daha rahat kullanım amaçlı kirpiklerin daha gür,sık,uzun görünmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır.İpek kirpikler kullanıma bağlı olarak bir ila iki ay arasında kullanılabilir.Kişinin rimel kullanmadan daha sık ve uzun kirpiklere sahip olmasının yanı sıra çok rahat maskarada uygulanabilir.

 
KİRPİK PERMASI

Var olan kirpiklerinizin ince bigudiler yardımı ile sarılarak doğal bitki köklerinden elde edilen ilaçlar ile kıvrılması işlemidir. Kirpiklerinize hiçbir zarar vermeyen ve üç ay kalıcılığı olan bu işlem sonrası kirpikleriniz kıvrık ve daha yoğun görünür.

 
KAŞ VE KİRPİK BOYAMA

Kaş ve kirpik boyama açık renk veya yaşla beraber beyazlamış kaşlarınızı ve kirpiklerinizi boyama yöntemidir.Doğal bitki köklerinden elde edilen kaş ve kirpik boyaları sayesinde açık renk kaşlar belirginleştirilir,yaşla birlikte beyazlamış kaşlar doğal rengine geri döner,kirpikler ise daha yogun ve koyu bir görünüme sahip olur.üç hafta ila bir ay arasında kullanılır.

 
ÖLÇÜLÜ KAŞ ALIMI

Var olan kaşlarımızın yüz ölçülerine ve yüz hatlarına uygun olarak misafirlerimizinde istekleri doğrultusunda en iyi şeklin verilmesi işlemidir.

 
DEPİLASYON

İstenmeyen tüylerden geçici olarak kurtulma yoludur.Depilasyon uygulamamızda tek kişilik 50gr'lık sir ürünleri sayesinde sizlere son derece hijyeni sunuyoruz.